Пет лица загинаа, откако хеликоптери се урнаа во Ист Ривер во Њујорк, а портпаролот на њујоршката полиција потврди дека само пилотот успеал да се спаси.

Сведокот Џ. Ј. Магерс успеал да го сними моментот кога хеликоптерот паѓа и удира во површината на реката по што се превртел.