Турците и Грците порано го започнаа Фајнал форот (видео)

Пред почетокот на натпреварите од Финалниот турнир од кошаркарската Евролига, секогаш воинствените навивачи на Фенербахче и Олимпијакос низ улиците на Истанбул имаа неколку блиски средби.
Еве дел од бркотницата пред почеток на натпреварите.

 

https://youtu.be/xXwUnwog40U?t=20s