Без поголеми изненадувања во составот на Вардар за претстојното(18..00) финале во Лигата на ракометните шампиони. Ги нема Ангелов и Недановски, а во тимот се најдоа:

Арпад Штербик


Илија Абутовиќ

Вуко Борозан

Жоан Кањељас

Лука Циндриќ

Иван Чупиќ

Александар Деревен

Тимур Дибиров

Алекс Душебаев

Рожерио Мораеш

Иван Карачиќ

Хорхе Македа

Мијајло Марсениќ

Страхиња Милиќ

Данил Шишкарев

Стојанче Стоилов

Во исто време без експерименти е и екипата на Барселона во чии редови во првиот меч во Ланксес арената ќе се најдат: Гонзало Перез Де Варгас, Јаспер Нодезбо, Виктор Томас, Раул Ентрериос, Седрик Сораиндо, Борко Ристовски, Аитор Арињо, Валеро Ривера, Тимотеј Н’Гесан, Камил Сипшак, Дика Мем, Виран Морос, Жоан Саубик, Филип Јиха, Ваел Жалуз и Кирил Лазаров.

Мечот го судат Чесите Хорачек и Новотни.