Адис Јаховиќ уште во јануари може да потпише за истанбулскиот и Европски гигант, јавуваат медиумите од Турција. Тој има прекрасен период во Гозетепе каде даде дури 32 гола во 42 меча за неполни две години, по што интересот на Галатасарај воопшто не е изненадување.
Во меѓувреме, Јаховиќ и покрај огромната желба, соопштувана неколку пати, нема место во нашата најдобра селекција за која има три гола уште од периодот 2012-2014 година.