Македонски камионџија загина по удар во столб на автопат во Германија

Во тешка сообраќајна несреќа на автопат во Германија утрово загина 29-годишен возач на камион од Македонија. Несреќата се случила околу 6:50 часот на автопатот А44 во близина на Витен, а во правец кон Дортмунд, кога младиот возач од непознати причини излетал десно од патот и удрил во бетонски столб од надвозник. Тој загинал на местото … Продолжи со читање Македонски камионџија загина по удар во столб на автопат во Германија