Најдобриот светски фудбалер кој деновиве е актуелен поради желбата да си замине од Реал кој би можел да заработи 200 милиони евра од ПСЖ на вчерашниот меч со Русија на Купот на Конфедерациите имаше многу светол миг кога на терен влезе со 10. годишната Полина Хајрединова. На незјината радост и немаше крај особено што потоа доби и бакнеж и дрес од Роналдо.

Случката најдобро ја пренесува видеото.

https://www.facebook.com/fifaconfederationscup/videos/797780307049769/