Кога топката не сака во гол и Реал е немоќен (видео)

Реал Мадрид загуби натпревар од Бетис во Примера (0-1) што значеше крај на серијата од 73 средби во кои постигнуваше по барем еден погодок. Кралевите го стасаа Сантос од времето на Пеле, но не го надминаа затоа што за Бетис на гостувањето на Сантијаго Бернабе играа и стативите, и среќата, но и противникот кој промаши неверојатни шанси.
Видеото содржи едн гол, но е крајно интересно за гледање.

https://youtu.be/444Nek6ZxVY